Aktualności

Zapraszamy na Konferencję Nutrico i Świadomej Mamy ,,O żywieniu dożylnym wcześniaka i prawach mam w szpitalu''

Rodzi się wcześniak. Rodzice przeżywają strach, radość, są pod wpływem silnych emocji. W takich chwilach łatwo przeoczyć medyczne zaniedbania. Czy wiemy, o co pytać neonatologów, by zapewnić dziecku jak najlepszy start? O prawach rodziców do pytań i o żywieniu dożylnym u wcześniaków będzie można usłyszeć 29 września podczas Konferencji „Świadoma Mama”, która odbędzie się w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym. Ekspertem panelu będzie dr n. med. Łukasz Drozd.

Suchość ust podczas terapii żywieniowej

Wielu Pacjentów żywionych pozajelitowo lub dojelitowo skarży się na suchość w ustach lub suchość ust. Może to być spowodowane terapią żywieniową, chorobą podstawową lub występuje jako jeden ze skutków ubocznych leków.

Ku pamięci Lee Koonin, założycielki Lifeline Foundation

Przygnębiona niemal utratą życia i nauką domowego żywienia pozajelitowego na własną rękę, Lee postanowiła, że nie pozwoli, aby inni też stali się ofiarami informacyjnej próżni. Założyła Lifeline Foundation – organizację wspierającą pacjentów. Pokonawszy nieśmiałość pokazała innym swoje życie i historię medyczną, żeby w końcu coś było zrobione w tej kwestii.

Awaryjny zestaw. Żywienie dojelitowe

Wyobraź sobie, że masz 15 minut na ewakuację po klęsce żywiołowej, lub musisz natychmiast zawieźć dziecko na SOR. Mając spakowaną awaryjną torbę z awaryjnym kompletem zestawów do żywienia, będzie to mniej stresujące.

Bądź przygotowany. Terapia żywieniowa podczas nagłych sytuacji.

Jednym z haseł przewodnich dla osób, które korzystają z terapii żywieniowej powinno być motto ,,Bądź przygotowany!’’. W codziennym życiu mogą wydarzyć się różne sytuacje. Należy być przygotowanym przede wszystkim na nagłą zmianę pogody, katastrofy naturalne a nawet klęski żywiołowe. Wszystkie te zjawiska wiążą się z możliwością przerwy w dostawie wody, prądu ale także problemy z transportem kroplówek i leków do domu Pacjenta. Stworzenie planu na wypadek tych nagłych sytuacji sprawi, że nie będzie trzeba przerywać terapii żywieniowej.

Tydzień Żywienia Dojelitowego

Tydzień Żywienia Dojelitowego

Czy wiedzą Państwo, że żywienie drogą przewodu pokarmowego nie zawsze odbywa się w naturalny sposób (tj. doustnie) ? Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się smakiem i aromatem ulubionych potraw. Wśród nas żyją dzieci i osoby dorosłe, które z powodu różnych chorób odżywiają się przez specjalne ‘’rurki’’ - zgłębniki czy przetoki odżywcze. Pożywienie trafia wtedy bezpośrednio do żołądka lub jelit.

MAPA UŻYTKOWNIKÓW

Szukaj według

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Więcej

północ-południe na żywieniu w sieci

Realizatorzy projektu

Apetyt Na Życie żyć z POMPĄ

Partner projektu

Dzieci Żywione Inaczej

Projekt współfinansowany ze środków

Pożytek