Aktualności

Zapraszamy na Konferencję Nutrico i Świadomej Mamy ,,O żywieniu dożylnym wcześniaka i prawach mam w szpitalu''

Rodzi się wcześniak. Rodzice przeżywają strach, radość, są pod wpływem silnych emocji. W takich chwilach łatwo przeoczyć medyczne zaniedbania. Czy wiemy, o co pytać neonatologów, by zapewnić dziecku jak najlepszy start? O prawach rodziców do pytań i o żywieniu dożylnym u wcześniaków będzie można usłyszeć 29 września podczas Konferencji „Świadoma Mama”, która odbędzie się w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym. Ekspertem panelu będzie dr n. med. Łukasz Drozd.

Już w najbliższy wtorek, 29 września, w godz. 11.00–20.00 w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Wojska Polskiego 8A, odbędzie się konferencja oraz warsztaty praktyczne poświęcone świadomemu macierzyństwu pt. „Świadoma Mama”. Wydarzenie poprowadzi znany m.in. z serialu „Ranczo” aktor – Piotr Ligienza.
 
Jedna z prelekcji adresowana jest do rodziców spodziewających się dziecka i poświęcona będzie odpowiedziom na pytanie, jak sobie radzić, jeśli urodzi się wcześniak, co sprawdzać i jakie prawa w szpitalu należą się rodzicom, jakie terapie medyczne stosuje się w przypadku wcześniaka, a także – jakie w tym wszystkim znaczenie ma zagadnienie żywienia dożylnego? 
Spotkanie pt. „A jeśli urodzi się wcześniak? Prawa mamy” rozpocznie się o godz. 17.00, zaś ekspertem dyskusji będzie dr n.med. Łukasz Drozd, autorytet w zakresie żywienia medycznego, założyciel szpitala Nutrico, specjalizującego się w sporządzaniu mieszanin do żywienia dożylnego; uczestnik renomowanych staży oraz szkoleń w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Ważny społecznie temat, jakim jest żywienie dożylne, jest nadal mało znany wśród przyszłych i obecnych rodziców.  Nutrico we współpracy z organizatorami konferencji „Świadoma Mama” dąży do budzenia coraz większej świadomości tego zagadnienia.
 
Żywienie dożylne to refundowana przez NFZ procedura medyczna ratująca życie wcześniakom, które nie mogą odżywiać się w tradycyjny sposób. Jest ona brana pod uwagę u noworodków, których masa urodzeniowa nie przekroczyła 2500 gramów. Najczęściej ten typ żywienia stosowany jest u dzieci urodzonych pomiędzy 28. a 32. tygodniem ciąży. Zgodnie z prawem, mieszanina do  żywienia dożylnego powinna być przygotowana przez wykwalifikowanego farmaceutę w sterylnych warunkach, w aptece szpitalnej. Dzięki temu jest bezpieczna dla życia i zdrowia dziecka. Codzienna praktyka wskazuje, że standardy te nie wszędzie są przestrzegane. Jak o nie walczyć? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań padną podczas konferencji „Świadoma Mama”.
 
Wśród panelistów będziemy gościć dr. n.med. Łukasza Drozda, eksperta w zakresie żywienia klinicznego, który opowie o prawach matek w szpitalu w kontekście żywienia medycznego noworodków. Konferencja będzie ponadto doskonałą okazją do spotkań z wieloma specjalistami: od psychologa, dietetyka, ginekologa, seksuologa, pediatry, położnej czy doradcy laktacyjnego – aż po instruktorów jogi, fitness czy kosmetologa – mówi Aleksandra Stępień, manager Kampanii Świadoma Mama. – Nasze spotkania w całej niemal Polsce urozmaicają osoby prowadzące, które same spełniają się w roli mamy lub taty. Dotychczas towarzyszyły nam: Monika Mrozowska, Katarzyna Bujakiewicz, Aleksandra Woźniak, Jolanta Fraszyńska i Paulina Holtz. W Sosnowcu będzie z nami Piotr Ligienza – ambasador Kampanii Świadoma Mama, tata i aktor w jednym – dodaje. 
 
Sama konferencja obfitować będzie nie tylko w ciekawe akcje edukacyjne i dyskusje, ale także warsztaty praktyczne, konsultacje z lekarzami, zajęcia dla rodziców z małymi dziećmi, oraz takie atrakcje jak bezpłatna sesja fotograficzna czy loteria z nagrodami. 
 
Aby wziąć udział w tym wydarzeniu i bezpłatnych warsztatach, wystarczy przesłać zgłoszenie na adres: rejestracja@swiadomamama.pl z imieniem i nazwiskiem w temacie wiadomości, informacją o terminie (29.09.15) i miejscu wydarzenia (Sosnowiec) oraz nazwą zajęć, w których chce się wziąć udział. 
Wydarzenie: Konferencja: ŚWIADOMA MAMA, 
 
Termin: 29 września 2015, godz. 11.00-20.00
Miejsce: Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny przy ul. Wojska Polskiego 8A
godz. 17.00-20.00 - panel p.t. „ A jeśli urodzi się wcześniak? Prawa mamy”
 
Harmonogram Konferencji „Świadoma Mama”
I. Spotkanie dla rodziców dzieci do lat 3, godz.11:00–15:00
  • godz. 11.00–12.00 – część praktyczna warsztatów dla rodziców z dziećmi do 3. roku życia;
  • godz. 12.00–15.00 – spotkanie dla mam niemowląt i dzieci do 3. roku życia;
II. Spotkanie dla kobiet w ciąży, godz. 16:00–20:00
  • godz. 16.00–17.00 – część warsztatów praktyczna dla kobiet w ciąży;
  • godz. 17.00–20.00 – spotkanie dla kobiet w ciąży, panel dyskusyjny dla mam; w roli prowadzącego - Piotr Ligienza, w roli prelegenta – dr. n. med. Łukasz Drozd
 
Kontakt dla mediów: 
Anna Kwolek
PR Manager
tel. 888 65 62 65
anna.kwolek@keino.pl
www.keino.pl
 
NUTRICO (od 2011 r.) – szpital specjalizujący się w sporządzaniu i dostarczaniu wieloskładnikowych mieszanin do żywienia dożylnego,  dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów szpitalnych, domowych i hospicyjnych. 
Wśród innowacji stosowanych przez Nutrico należy wymienić  unikalny proces sporządzania mieszanin do żywienia dożylnego, autorski system informatyczny CNS, służący do tworzenia elektronicznych recept i zamawiania mieszanin oraz nowatorski system transportowo-logistyczny wzorowany na rozwiązaniach Armii Stanów Zjednoczonych. Usługa NUTRICO sporządzania i dostawy do szpitali mieszanin do żywienia dożylnego była nominowana do Godła „Teraz Polska” w XXV edycji Konkursu.
 
Więcej na stronie: www.nutrico.com.pl
 

MAPA UŻYTKOWNIKÓW

Szukaj według

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Więcej

północ-południe na żywieniu w sieci

Realizatorzy projektu

Apetyt Na Życie żyć z POMPĄ

Partner projektu

Dzieci Żywione Inaczej

Projekt współfinansowany ze środków

Pożytek